2022 Genç Milli Takım Seçmeleri

Genç Milli Takım Seçmeleri U31, U21 ve U16 kategorilerinde 27-30 Ocak 2022 tarihlerinde Adana Şilem Briç Kulübü’nde, U26 ve U26 Kadın kategorilerinde 11-13 Şubat 2022 tarihlerinde Ankara Briç Kulübü’nde düzenlenecektir.

Seçmelerde U31 kategorisinde takım halinde, diğer kategorilerde IMP İkili formatında yarışılacak, yarışma detayları kaydolan çift sayısının netleşmesinin ardından ilan edilecektir.

Yarışma sonunda ilk 3 sırayı alan çiftler kategorilerinde Milli Takım kadrosunu oluşturacak, seçme yarışmalarında başarılı olanlara katılımcı sayısıyla orantılı Altın Masterpoint ödülü ve madalya verilecektir.

Pandemi sebebiyle yaşanan hak kaybından dolayı EBL her kategoride yalnız iki oyuncuya 2021 yılında son yılı olarak oynayabildiği Ulusal takımında oynama hakkı tanımıştır. Bu nedenle herhangi bir kategoride 2021 yılında yarışabilen sporcular da seçmeye katılabilecektir.

Genç Milli Takımlarımız 2022 yılı boyunca Uluslararası organizasyonlarda ülkemizi temsil etmeleri amacıyla seçilecek olsa da TBF gelişen koşullara göre seçilmiş takımların hangi organizasyonlara katılacağına daha sonra karar verecektir.

Son Kayıt Tarihi U31, U21 ve U16 için 21 Ocak 2022, U26 Kadın için 4 Şubat 2022, U26 için 6 Şubat 2022‘dir.

Kaydolan tüm sporcuların İl/İlçe Spor Müdürlüklerinden 2022 yılı vize işlemini yarışma öncesinde tamamlamış olması gerekmektedir. Vize yenileme işlemi detaylarını buradan öğrenebilirsiniz: http://www.tbricfed.org.tr/yeni-lisans-ve-vize-talimatlari/

KAYITLAR

PROGRAM VE ŞARTLAR

i. Gün sonunda ilk 6 çift Finale kalır
ii. Gün sonunda ilk 6 çift A grubu, diğerleri B grubuna kalır
iii. Gün sonunda B grubunun ilk 2 çifti A grubuna çıkar, Finale 5. ve 6. puanlarıyla başlar

Çiftlerin yanlarında konvansiyon kartı bulundurması zorunludur. Boş konvansiyon kartı örneği için;

http://tbricfed.org.tr/docs/konvansiyon_karti/KonKart_23_12_Etkilesimli_KK.pdf linkini kullanabilirsiniz.

Tüm kategorilerde turnuva perdeli masalarla oynanacaktır.

Kurallar ve belirtilmeyen hususlarda WBF Uluslararası Briç Yasaları geçerlidir.

SAĞLIK KURULUNUN TAVSİYELERİ DOĞRULTUSUNDA UYGULANACAK PANDEMİ ŞARTLARI

1) Bütün sporcuların kayıt sırasında turnuvanın son gününe kadar geçerli olan HES Kodlarını sisteme girmesi ve Aşı Karnelerini info@tbricfed.org.tr adresine göndermeleri zorunludur.

2) En az 2 doz Biontech aşısı yaptırmış olan sporcuların son doz aşısının üzerinden 14 gün geçmediyse yada 6 aydan fazla süre geçtiyse turnuvanın başlangıç saatinden önceki 48 saat içerisinde yapılmış PCR testinin negatif sonucunu info@tbricfed.org.tr adresine göndermesi gerekmektedir.

3) En az 2 doz Biontech aşısı bulunmayan sporcuların turnuvaya katılabilmesi için turnuvanın başlangıç saatinden önceki 48 saat içerisinde yapılmış PCR testinin negatif sonucunu info@tbricfed.org.tr adresine göndermesi gerekmektedir.3 günden fazla süren turnuvalarda sporcuların yarışmaya devam edebilmesi için turnuvanın üçüncü gününün sonunda sporcuların tekrar PCR testi yaptırması ve testin sonucunun negatif olması gerekir.

4) Sporcuların turnuva salonunda maske takmaları zorunludur.

@ 2018 Türkiye Briç Federasyonu Genç

  • Bu Ay: 56066
  • Toplam: 718148
X